Chcę zmienić kółka bo są za szybkie

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kraken
Posty: 5
Rejestracja: pn października 01, 2007 7:44

Chcę zmienić kółka bo są za szybkie

Post autor: kraken » pn maja 24, 2010 9:37

Witam
Dopiero zaczynam jeżdzić na rolkach.Kupiłem na początek żeby nauczyć się jeżdzić te rolki:
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... -1782.html
i mam z nimi problem bo mają duże kółka(84mm) i są dla mnie za szybki.Chcę zmienić te kółka na jakieś mniejsze, myślałem o tych:
http://www.zicoracing.com/Kolka_do_role ... ki-87.html
zamierzam jeżdzić freeride po mieście :) Czy te kółka będą dobre i wejdą mi do szyny i czy śruby te co mam teraz będą pasować do tych kółek ?
Proszę o odpowiedz

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Chcę zmienić kółka bo są za szybkie

Post autor: waluś » pn maja 24, 2010 10:21

Czesc
Ja bym nic nie zmieniał. Pamiętaj że kółka musisz od razu kupić 2x4 czyli płacisz 140zł (najtańsze w asortymencie i które zjedziesz raz dwa). Do rolek Nils za które zapłaciłeś 250zł od razu wymiana kółek to przerost treści nad formą. Że są za szybkie? Już niedługo jak się wkręcisz będą Ci za wolne. Czrast mi :D
Poza tym piszesz że chcesz jeździć po mieście z czym ja bym uważał bo jak dopiero się uczysz to lepiej potrenuj ciasne skręty, hamowania itp. (o skokach zapomnij bo Nilsy przy pierwszym lądowaniu pogniesz). Na mieście nie ma żartów. Dziadek Ci może z chodnika odskoczy ale samochód może już nie wyhamować.
Także owocnych treningów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Chcę zmienić kółka bo są za szybkie

Post autor: Pedro » pn maja 24, 2010 10:49

uffff, freeride po mieście w tych rolkach ... żadne kółka Ci nie pomogą, te rolki po prostu się do tego nie nadają. Skoro już je masz, to potraktuj je jako rolki wyłącznie do nauki jazdy - naucz się na nich jeździć, zetrzyj kółka i do swojego freeride'u kup nowe ... rolki :) Czrast mi tu

kraken
Posty: 5
Rejestracja: pn października 01, 2007 7:44

Re: Chcę zmienić kółka bo są za szybkie

Post autor: kraken » wt maja 25, 2010 7:30

Dzięki za odpowiedż :) A możecie mi powiedzieć jeszcze co powinienem trenować? (ogólnie jazdę, skręty) i co jeszcze?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Chcę zmienić kółka bo są za szybkie

Post autor: bujak » wt maja 25, 2010 7:35

Hamowanie :D I hamowanie awaryjne :P A tak poza tym, to jakieś małe skoki, żeby np swobodnie na krawężnik wjechać przy dowolnej prędkości, jazdę tyłem, choć może nie obowiązkowe, ale pomaga. Oczywiście podstawowe elementy jak przeplatanka czy ostre skręty. Czegokolwiek byś nie robił, pomoże Tobie to lepiej wyczuć dynamikę i równowagę poruszania się na rolkach. I pewność siebie.
A na sam początek najlepiej zaczynać od tego co wychodzi, choćby to były gleby :wink:
rock'n'rollki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”