Downhill w Krakowie lub okolicach ?

Urban skating (freeride) - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline urban skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Downhill w Krakowie lub okolicach ?

Post autor: Waldo » sob sierpnia 13, 2011 10:53

Czy znacie jakieś interesujące miejsca w Krakowie lub okolicach do ostrzejszych zjazdów ? Najlepiej o mocno ograniczonym ruchu pojazdów, ale też z możliwością ponownego wyjazdu na górę jakimś samochodem :) Jakość asfaltu ma też duże znaczenie.

Pierwsze dwa odcinki spod Kopca Kościuszki mają przyzwoity asfalt i dobre nachylenie, ale jest tam sporo samochodów.
Jakiś czas temu zjeżdżałem z Kuźnic, ale asfalt jest tam mocno zniszczony i ruch samochodowy też daje o sobie znać.
Ostatnio zmieniony ndz sierpnia 14, 2011 4:53 przez Waldo, łącznie zmieniany 1 raz.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Downhill w Krakowie lub okolicach ?

Post autor: Herb » sob sierpnia 13, 2011 1:53

Zakopiańska o 3 w nocy, już za Krakowem, między zjazdem na A4 a Libertowem. Serio! Tylko nie ma tam żadnych wiraży, ale zjazdy konkretne :D

Najlepiej w nocy, bo mały ruch.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Jazmog
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 11:01
Moje rolki: Twister 80 LE
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Downhill w Krakowie lub okolicach ?

Post autor: Jazmog » ndz sierpnia 14, 2011 10:46

Witam

3 lata temu "zjeżdżałem" drogą krajowa 781 w okolicach Kocierz Rychwałdzki. Trasa super. Nowy chodniczek, liczne, ostre zakręty, duże nachylenie, mały ruch samochodowy w szczególności w tygodniu. Najlepiej zacząć na szczycie górki w okolicy „Zakrętu Beskidzkiego”. Miejsce trudne go przegapienia, bo znajduje się tam duży hotel „Kocierz” (z Aquaparkiem –jak nie rolki to może pływanie;). Zjazd możliwy zarówno w stronę Żywca (trasa ciekawsza) jak i Andrychowa. Powodzenia :)

Jazmog

hoody
Posty: 20
Rejestracja: sob lipca 17, 2010 12:38
Moje rolki: PS metro
Jeżdżę od: 02 paź 2009

Re: Downhill w Krakowie lub okolicach ?

Post autor: hoody » pn sierpnia 15, 2011 1:23

Musze zgodzic sie z Herbem:D
droga jest dosc uczeszczana, a chodnik z plyt, w dodatku krzywo ulozonych wiec jest masakra. Ale w srodku nocy powinno byc OK, na samej A4 tez jest pare fajnych wzniesien :PP

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Downhill w Krakowie lub okolicach ?

Post autor: Waldo » pn sierpnia 15, 2011 10:16

Herb pisze o jeździe nocnej na trasie mocno ruchliwej za dnia, a czy nie ma w Krakowie wzniesień, gdzie droga jest O.K. , a ruch samochodowy mocno ograniczony ? Można by spróbować zorganizować jakieś treningi i zamknąć ulicę, o ile znalazłoby się kilku chętnych :)

Dzisiaj ponownie kilkukrotnie zaliczyłem Kuźnice - pogoda dopisała, pierwszy wyjazd do góry o własnych siłach, a później busikiem - koszt przejazdu busem wynosił 20zł, co na 4 osoby nie stanowiło zbytniego obciążenia, a zabawa przednia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating (freeride) informations, media / jazda po mieście informacje, media”