Wałbrzych wita!

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Finalkaa
Posty: 2
Rejestracja: śr czerwca 25, 2014 12:28
Moje rolki: Rollerblade Spark RL Comp W
Lokalizacja: Wałbrzych

Wałbrzych wita!

Post autor: Finalkaa » wt lipca 01, 2014 5:35

Cześć! :)

Jestem Paulina, mieszkam w Wałbrzychu. Od pewnego czasu zagłębiam się w lekturę tego forum, więc skoro postanowiłam już do Was dołączyć, to warto by było się także przywitać :)

Kiedyś, dość dawno temu, po raz pierwszy spróbowałam jazdy na rolkach koleżanki. Nie był to żaden markowy sprzęt, niemniej jednak dość szybko nauczyłam się na nich jeździć bez większych upadków. Kiedy dostałam swoje - również nic specjalnego, takie zwyklaki z mocno hałasującymi kółkami i z napisem BEST ;), używałam ich dość często, świetna zabawa! Kupione były nieco na wyrost, toteż do dzisiaj jestem w stanie się w nie wcisnąć, jednak ze względów wiadomych tego nie robię :P Z ciekawości raz założyłam je w zeszłym roku - jeżdżą ślimaczym tempem, więcej się człowiek namacha, niż ujedzie, nie chcę nawet wiedzieć, w jakim stanie są łożyska, bo kiedyś jeździłam w nich po wszystkim, co się dało...

Długo marzyłam o porządniejszych rolkach, bardzo chciałam wrócić do tego sportu :) Obecnie mam inny sprzęt, deklarowany jako Rollerblade Spark RL Comp W. Dokładnie takie:

Obrazek

Wg specyfikacji prezentują się tak:
- but: Training 5 Stars Fit New
- płoza: Monocoque Composite
- kółka: 80 mm o twardości 82A
- łożyska: SG5

Niestety dopiero niedawno dowiedziałam się tutaj na forum, że Sparki z dodatkowymi literkami w nazwie zawsze mają coś okrojonego w sobie, jednakże mam nadzieję, że trochę mi posłużą, co o tym sądzicie? :)

Po sporej przerwie w jeździe na rolkach i tamtych starych no-name'ach jeżdżących ślimaczym tempem, byłam nieźle zaskoczona, jak rolki same zaczęły mnie prowadzić z delikatnie pochyłej nawierzchni :P Obecnie staram się nauczyć kontrolować rozpędzanie, dobrze hamować i skręcać, aby móc swobodnie wyruszać na dłuższe trasy i nie unikać pochyleń, które w moim mieście zdecydowanie występują w większości.

Z pewnością zagoszczę tutaj na dłużej, wybaczcie tak długi wstęp :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wałbrzych wita!

Post autor: zico » wt lipca 01, 2014 5:41

Ten model jest całkiem niezły na start, szczególnie dla lekkich osób.
RL o ile dobrze pamiętam, to Rental, czyli dla wypożyczalni, czyli wzmocniony - tak może być, ale nie musi. Wygląda ok :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Finalkaa
Posty: 2
Rejestracja: śr czerwca 25, 2014 12:28
Moje rolki: Rollerblade Spark RL Comp W
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych wita!

Post autor: Finalkaa » wt lipca 01, 2014 5:51

Jej, jak to dobrze słyszeć, że jest całkiem OK, dzięki śliczne :D Powiem szczerze, że trochę się obawiałam, czy aby na pewno jest w porządku... Jeździ się super, jestem zadowolona z tych rolek, muszę się tylko przestawić z tamtych gratów na coś lepszego :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”