Witam

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bruno
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 06, 2012 4:12

Witam

Post autor: bruno » pt kwietnia 06, 2012 5:00

Witam i pozdrawiam serdecznie. Podobno życie zaczyna się po 40, więc po 40 postanowiłem zacząć jeździć na rolkach :) .Przy okazji mam pytanie dotyczące rozmiaru. Kupiłem rolki rollerblade astro (co sądzicie o tym modelu?, mogę je wymienić na fila draco,lub tempish mondial ale czy jest sens?), jeśli chodzi o długość są prawie idealne ( z przodu delikatny zapas , palce są blisko ale nie opierają się o but), natomiast moje wątpliwości budzi to że stopa nie ma luzu na boki i do góry, rolki są bardzo dokładnie dopasowane ,stopa jest nawet delikatnie uciskana. Czy po kilku jazdach but się trochę rozejdzie i stanie się to zaletą, czy też może w trakcie jazdy będzie to przeszkadzać i powodować ból. Z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi . Hej.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Toudi » pt kwietnia 06, 2012 5:40

To oczywiście bardzo subiektywne pytanie i mnogość opinii. Moja jest taka:
Jeśli są tak ciasne na szerokość, że stopa drętwieje, to powinieneś zmienić.
Rolki się nie rozejdą - to sztuczne materiały, choć rzeczywiście gąbka wewnątrz buta trochę się ubije.

Ciasny but, jeśli nie powoduje wyraźnego dyskomfortu po 2 h jazdy, wg mnie jest O.K.
Ale tu rodzi się pytanie, czy w miarę swobodnie jeździsz, czy jazda sprawia Ci duży kłopot - jeśli tak, to pewnie nogi trochę puchną, a w miarę nabierania wprawy obrzęki powinny się zmniejszyć.
Ja mam rolki tak spasowane, jak buty do chodzenia, czyli bez zbędnego luzu na długości i ściśle spasowane na szerokość, tzn, że stopa mi się wewnątrz buta nie rusza po zawiązaniu - luz na szerokości jest wg mnie jeszcze gorszy dla komfortowej jazdy niż luz na długości.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Doody » pt kwietnia 06, 2012 11:08

A z modeli które podałeś Rollerblade jest najlepszy, fila jeszcze ujdzie, a tempish'e w piach.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam

Post autor: Krzysztof » sob kwietnia 07, 2012 10:12

Toudi pisze:To oczywiście bardzo subiektywne pytanie i mnogość opinii. Moja jest taka:
Jeśli są tak ciasne na szerokość, że stopa drętwieje, to powinieneś zmienić.
Rolki się nie rozejdą - to sztuczne materiały, choć rzeczywiście gąbka wewnątrz buta trochę się ubije.

Ciasny but, jeśli nie powoduje wyraźnego dyskomfortu po 2 h jazdy, wg mnie jest O.K.
Ale tu rodzi się pytanie, czy w miarę swobodnie jeździsz, czy jazda sprawia Ci duży kłopot - jeśli tak, to pewnie nogi trochę puchną, a w miarę nabierania wprawy obrzęki powinny się zmniejszyć.
Ja mam rolki tak spasowane, jak buty do chodzenia, czyli bez zbędnego luzu na długości i ściśle spasowane na szerokość, tzn, że stopa mi się wewnątrz buta nie rusza po zawiązaniu - luz na szerokości jest wg mnie jeszcze gorszy dla komfortowej jazdy niż luz na długości.
W dobrze spasowanych butach jedyny dopuszczalny luz to w portfelu :lol:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

bruno
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 06, 2012 4:12

Re: Witam

Post autor: bruno » sob kwietnia 07, 2012 12:30

Dzięki za podpowiedzi, każdemu kto ma ochotę podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami będę wdzięczny , pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: zico » sob kwietnia 07, 2012 12:49

Astro należy do "bamboszy", tych lekko sztywniejszych. But na pewno się rozejdzie, od nowości jest to okres około 3 tygodni przy intensywnej jeździe.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

bruno
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 06, 2012 4:12

Re: Witam

Post autor: bruno » wt kwietnia 10, 2012 9:24

Dzięki , teraz już jestem spokojniejszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”